Özelleştirilmiş zeka

Müşteriye hizmet etmenin programı


“Müşterilerimize, kendi iş alanlarında başarıyı yakalamaları için yenilikçi, gelişmiş ürünlerle ve yaratıcı çözümlerle destek olma mutluluğu LAMILUX’u 100 yılı aşkın bir süredir ileriye taşıyan güçtür. Her günümüz teknolojik gelişmelerimizi ve hizmetlerimizi müşterilerimizin talepleri ve gereksinimleri doğrultusunda belirlemekle geçer: Siz işletme felsefemizde, girişimcilik tasavvurumuzun merkezinde bulunuyorsunuz."

Dr. Heinrich Strunz, LAMILUX Heinrich Strunz Grubu'nun üçüncü nesil yönetici ortağı.

Müşteri faydası ticaretimizin odak noktasınıoluşturuyor ve başlı başına varoluş hakkımızı tanımlıyor. Bunun için müşteri faydası ve şirket oryantasyonunun birlik, mutabık ve uyumlu olması gerekiyor. Girişim faaliyetlerimizi güdümleyen prensiplerimiz ve müşterilerimiz ile günlük ilişkilerimiz, LAMILUX’un firma felsefesini tanımlar:

Özelleştirilmiş zeka - LAMILUX için müşterisi ile ilgili her alanlarda üstün başarı ve hizmet öncülüğü anlamına geliyor:

  • Kalitede öncülük - müşteri için maksimum fayda
  • Yenilikte öncülük - teknolojide bir adım önde
  • Hizmette öncülük - hızlı, kolay, güvenilir ve nazik
  • Tecrübede öncülük - en iyi danışmanlık
  • Problem çözmede öncülük - bireysel, kişiye özel çözümler 

LAMILUX

Aile şirketi


“Aile şirketleri geleneği ve modernizmi en iyi birleştiren ve insani meziyetler ve bağlayıcı değerler temelinde geleceğe başarıyla yürüyebilen kurumlardır. İşletmeye değer katan herkese olduğu gibi çevre ve topluma karşı üst düzey sorumluluk hissi dördüncü nesilde de ailenin yönetiminde olan şirketimizin markası haline gelmiştir."

Dr. Dorothee Strunz, LAMILUX Heinrich Strunz Grubu'nun üçüncü nesil yönetici ortağı

Değerler - bizim için önemli olan

Sürdürülebilirlik...

… LAMILUX için ticaretin rehberi ve oryantasyon odağıdır: Ürün geliştirme ve üretim yöntemleri, ürün yaşam döngüsü ve ürün faydaları. Güncel işletme yönetimi prosedürü, istikrarlı, uzun vadeli bağımsız yönetim, yatırım planlama ve gelecek ile ilgili stratejiler. Organizasyon yapıları ve personel yapısı, çalışan bağlılığı ve yeni yeteneklerin teşviki. Bu alanlarda verilen her karar, uzun vadeli, sorumluluk bilinci olan şirket oryantasyonunun bir parçasıdır. Biz üç aylık dönemleri değil, nesilleri düşünüyoruz!

Değer oryantasyonu...

… LAMILUX için en önemli temellerden biridir: Saygı, dürüstlük, insanlık, takdir ve performans desteği kurum kültürümüzü şekillendiren değerlerdir. Çalışkanlık, samimiyet, dürüstlük, sorumluluk duygusu ve eleştirme kabiliyeti gibi temel, güven inşa eden erdemlerin arkasında durmak, çalışanlarımıza düz hiyerarşilerde kendi yeteneklerini geliştirme imkanı yaratır. Üstelik büyük, anonim bir şirkette değil, özel bir aile işletmesinde.

Geleceğe yatırım...

gerçekçi ele alınmış büyüme çabaları ve piyasa tahminleri bazında yapılırsa sağlam ve önemli kurumsal gelişimin kilometre taşlarıdır. Son yıllarda, üretim kapasitemizi ve merkez yönetimimizi genişletmek için 35 milyon Euro yatırım yaptık. Her proje bizim gözümüzde her daim başarıyı yakalayan orta ölçekli girişimciliğin büyüleyici başlangıç sinyalidir: Aynı şekilde son beş yılda yıllık ciromuzu zaman zaman yüzde 20’den fazla artırdık.

Takdir...

… aile tarafından yönetilen orta ölçekli şirketlere daha çok siyaset ve toplum tarafından gösterilen bir değerdir. Özellikle kriz zamanlarında, orta direğin ekonominin temel direği olduğu bilinci gelişmektedir. LAMILUX, sürdürülebilir büyüme, yenilikçi güç ve gençlerin mesleki eğitimine önem verme çerçevesinde düzenlenen “Bayerns Best 50” (Bavyera'nın en iyi 50'leri) Großer Preis des Mittelstands”(Orta direğin büyük ödülü) veya “Mittelstandslöwe”(Orta direk aslanı) gibi yarışmalarda büyük ödüller aldı.

Uluslararası...

… aile şirketleri “FBN international – The Family Business Network”de bir araya gelerek güçlerini birleştirdiler. Tüzük başlıkları “A Sustainable Future” - Sürdürülebilir bir gelecek: "For our people – For our communities – For the environment – For future Generations".

FBN international - The Family Business Network

Rehau mevki - LAMILUX Heinrich Strunz Grubu'nun merkezi

Şirket, Heinrich Strunz tarafından 1909 yılında Oberfranken ilçesinin Rehau beldesinde kuruldu ve günümüzde merkezi hala orada bulunmaktadır. Geçen yıllar boyunca yapılan tüm yatırımlar eski bir gelenek olan beldeye duyulan sadakat ve memlekete olan bağlılığadayanıyor.

İdare binası ve çok sayıda üretim ve depolama alanları, günümüzde hala şirket tarihçesinin bir marangozluk atölyesi ve kereste fabrikası ile başladığı yerde bulunmaktadır. Yıllar geçtikçe, şirket arazisi üzerindeki binaların sayısı çoğaldı. Çalışanlar burada kuruluma hazır ahşap yapılar için bileşenler üretiyordu - yenilikçi, modüler yapılarıyla ülke çapında ilgi gören ahşaptan hangarlar ve evler.

Şirketin yeni yapılandırma hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen yıkımlar, yeni yapılar ve paralel olarak ahşap ve plastik işleme sektörünün çeşitli iş alanlarında devam eden üretim, geleneksel şirket konumunun görüntüsünü sürekli değiştirdi.

Elyaf takviyeli plastikler için yaklaşık 150 metre uzunluğunda yeni bir üretim tesisine yapılan yatırım vesilesiyle LAMILUX ilk defa 2006 yılında, yer sıkıntısı nedeniyle şirket arazisinden ayrıldı ve Rehau eteklerindeki bir sanayi bölgesinde yeni araziler satın aldı. Bu ek üretim tesisi üç yıl sonra tekrar büyütülerek ışıklı tonoz ve bordür üretimi için yeni bir üretim yeri kuruldu.

LAMILUX Tarihçesi

Aile şirketimizin tarihçesine yolculuk


1909

Marangoz ustası Heinrich Strunz şirketi Rehau’da kurar.

1918

Şirket bünyesine bir kereste fabrikası dahil edilerek montaja hazır ahşap yapılar üretimine başlanır. Heinrich Strunz bu yeni yapılar için çok sayıda patent alır.

1941

Kurucunun oğlu olan Rudolf Strunz şirket yönetimini devralır. Onun yönetiminde, şirket endüstriyel bir işletmeye dönüşür.

1955

Şimdiye kadar ahşap işleme alanında faaliyet gösteren şirket, ilk kez cam elyaf takviyeli plastiklerden (GRP) üretilen ürünlere yönelir. LAMILUX markasıyla GFK oluklu levhalar ve ışıklı tonoz üretimine başlar.

60’lı / 70’li yıllar

Rehau’da üretilen plastik ürünler ülke çapında ve komşu ülkelerde giderek daha fazla ilgi görür. LAMILUX ışıklı tonoz, birçok spor salonlarında ve endüstriyel alanlarda kullanılıyor , şeffaf LAMILUX oluklu levhalar pergola ve terasların üzerinde çatı görevi görüyor, balkonlarda perde olarak kullanılıyor.

1985

Dr. Heinrich Strunz, aile şirketinin üçüncü nesil yönetici ortağı olarak görev alıyor.

1990

LAMILUX , “gün ışığı sistemleri” alanında ışık bandı geliştirmeye ve tasarlamaya başlıyor. “Elyaf takviyeli plastik” üretimi düz ve sürekli bir zemine taşınır - ,modern, yüksek teknoloji ürünü kompozitler doğar.

1994

Dr. Heinrich Strunz’un eşi, Dr. Dorothee Strunz, şirkete yönetici ortak olarak dahil olur.

2000

Gün ışığı sistemleri programına estetik açıdan hoş görünümlü cam çatıların dahil edilmesiyle LAMILUX giderek daha fazla mimari olarak sofistik temsili binalarda proje ortağı haline gelir. LAMILUX’un ürettiği elyaf takviyeli plastikler, özellikle karavan endüstrisinde ve ticari araç üreticileri arasında, uluslararası arenada talep görür.

2006 | 2007 | 2008

LAMILUX, elyaf takviyeli plastik üretimi için on milyon Euro yatırım yaparak üçüncü bir üretim hattı kurar. Şirketin cirosu ilk defa 100 milyon Euro’nun üzerine çıkar. LAMILUX, ışıklı tonoz üretiminin yapılacağı yeni bir üretim yeri için yaklaşık sekiz milyon Euro yatırım yapar.

2009

Aile şirketi 100. yılını kutlar.

2011

LAMILUX, cam çatı konstrüksiyonları ve ışıklı tonoz üretim kapasitesini yedi milyon Euro’ya çıkarır ve yeni bir üretim yerinin inşaatına başlar. LAMILUX aynı yıl Schifferstad’taki Pecolit şirketini 60 çalışanıyla birlikte devralır.

LAMILUX’un cirosunu 143 milyon Euro’yu bulur. Bu, cironun bir önceki yıla göre, yüzde 25’ten fazla artış gösterdiği anlamına geliyor.

LAMILUX’un katılımıyla, İtalya’daki en büyük temsili bina inşa edilir. LAMILUX, Roma’daki yeni kongre merkezi için ünlü mimar Massimiliano Fuksas’ın tasarımından esinlenen 640 adet kapak sistemi tedarik eder.

2012

LAMILUX, yeni karbon elyaf takviyeli plastik için uluslararası tanınmış “Frost and Sullivan” danışmanlıktan “Product Innovation Award 2012“ ödülüne (2012 Yenilikçilik Ödülü) layık görülür.

LAMILUX ayrıca büyük bir hava alanı projesine dahil olur. Frankfurt’taki yeni uçuş peronu için 100'den fazla duman ve ısı tahliye sistemi ve bina yönetim sistemi tedarik eder.

2013

İlk gün ışığı sistemleri üreticisi olarak LAMILUX, pasif evler için son derece enerji verimli tavan pencereleri geliştir ve başarıyla piyasaya sürer.

LAMILUX ürünleri uluslararası arenada talep görüyor: İhracat oranı yüzde 60’ın üzerine çıkıyor.

LAMILUX, ikinci kez Bavyera'nın “En İyi 50'leri ("Best 50") arasına giriyor.

2014

Aile girişimcileri Dr. Dorothee ve Dr. Heinrich Strunz “2014 yılının girişimcileri” seçilir. Çift, Berlin’deki uluslararası danışmanlık şirketi “Ernst Young”un rağbet gören ödülüne layık görülür. LAMILUX, memleketi Rehau’da ek bir yönetim binası ve elyaf takviyeli plastikler için yeni bir üretim tesisi inşa ederek 20 milyon Euro’dan fazla yatırım yapar. Rekor satış: LAMILUX, 2014 yılında 700 çalışanı ile 190,5 milyon Euro’luk rekor satış gerçekleştirir.

2015

LAMILUX bu yıl da çok sayıda ödül ile onurlandırılır: LAMILUX, enerji tasarruflu ve pasif evler için tasarlanmış cam çatı konstrüksiyonları için “Alman "German Design Award 2015" (2015 Alman Tasarım Ödülü) ödülüne layık görüldü. Sürekli ve sorumluluk bilincine sahip şirket yönetimi için "Große Preis des Mittelstands 2015" (2015 Orta direğin Büyük Ödülü) Rehau’a verilir. Zirveler: Bavyera eyalet bakanı Dr. Markus Söder’in katılımıyla elyaf takviyeli plastik üretimi için 13 milyon Euro’ya mal olan yeni bir üretim hattı açılır. Satışlar, 210 milyon Euro ile şirket tarihinin en yüksek seviyesine ulaşır.

2016

2016 yılında yakalanan başarılara yine çok sayıda ödüller verilir: Yine Bavyera’nın en iyi 50’leri arasına giren LAMILUX, Wirtschaftswoche TOP 50 (ekonomi haftasının en iyi 50’leri) tarafından en yenilikçi 15 orta ölçekli şirket arasında yer alır. German Design Award (Alman Tasarım Ödülü) ile LAMILUX Komfor çatı çıkışı için ödüllendirilir. Üstün eğitim konsepti için LAMILUX 2016'da Alman eğitim ödülüne ve Ausbildungs-Ass (eğitim ası) ödülüne layık görülür. MIROTEC Glas- und Metallbau GmbH LAMILUX Grubu'na başarılı bir şekilde dahi edilir. LAMILUX yıllık cirosunu 2016 yılında yüzde 10 kadar artırır ve 850'den fazla çalışanıyla 230 milyon Euro kar elde eder.

2017

LAMILUX 2017 yılında toplam cirosunu 230’den 263 milyon Euro’ya yükselterek, şirket tarihinin rekorunu yakalar. Ve ilk defa gün ışığı sistemleri alanında 100 milyon Euro ciro hedefine ulaşılır. Çalışan sayısında da belirgin bir artış gözlemlenir: 950’den fazla çalışanı, bunun 102’si, yani yüzde 11'i mesleki stajyer olmak üzere, aile şirketinin başarısından sorumludur. Şirketin yakaladığı başarılar 2017 yılında yine çok sayıda ödüle layık görülür, örneğin "German Design Award" (Alman Tasarım Ödülü) veya Almanya çapında dağıtılan "SchuleWirtschaft-Preis" (Okul Ekonomi Ödülü).

LAMILUX Heinrich Strunz Grubu

Değerler üzerine kurulu bir şirket